Pokyny k údržbě reborn panenky

S panenkou zacházejte podobně jako s opravdovým dítětem, přidržujte mu, prosím, hlavičku.

Nevystavujte panenku na mrazu, sluníčku, či na příliš horkém místě, ani vlhkost a prašné prostředí  jí nedělá dobře.

Panenku jen lehce čistěte suchými kosmetickými štětečky či tampony, houbičkami… V krajním případě je mírně navlhčete čistou vodou a otřete, netlačte. Intenzivní tření může barvu a povrchovou úpravu poškodit. Pokud jsou na pokožce tvarovány různé výstupky, určitě při čištění dávejte pozor, abyste je nestrhli. Při větším ušpinění lze použít roztok mýdla a vody.

Taktéž pozor na mechanické poškrábání, které může způsobit např. domácí mazlíček svými drápy. Velký pozor dávejte na propisku, fix, popisovač, tiskařské barvy... Jsou neodstranitelné, vsají se do vinylu. Podobné je to i s visačkami na oblečení, či u oblečení tmavé barvy (např. riflovina).

Pokud má panenka v pusince slinečky, upozorňuji, že se jich raději nedotýkejte…  Jsou opravdu velmi křehké… Taktéž v tomto případě raději nedoporučuji používat magnetický dudlík. Může sliny poškodit.

Vlásky jsou zhotoveny z jemného mohéru, vpichovány jehličkou a následně z vnitřní strany přilepeny lepidlem. I tak s nimi zacházejte velmi opatrně. Příliš časté česání nedoporučuji, občasná údržba je však nutná. Pečlivě zvažte gumičky či sponečky… Pozor dávejte i při magnetických ozdobách. Česejte a stylujte jen měkkým dětským hřebínkem – kartáčkem. Stačí mírně navlhčit hřeben. Mohou se také použít různé kondicionéry, ovšem jen určené pro reborn panenky. Před šamponováním a umýváním hlavy důrazně varuji. Opravdu jen mírně vlhčit - „sprejovat“.  Jemné vypadávání vlásků při údržbě účesu je běžné.

Oči čistěte opět jen štětečkem, tamponkem či vatovou tyčinkou. V případě potřeby je jen mírně navlhčete. Pozor dávejte na řasy.

Ručičky, nožičky a hlavička je k látkovému tělíčku připevněna provázkem či umělohmotnou sponkou. Mějte to, prosím, na paměti při oblékání panenky. Umělohmotné spony mohou být ostré, i když je piluji.

V hlavičce (tělíčku), na ozdobách do vlásků a na dudlíku je použit silný magnet – pozor na magnetické pole, které může poškodit například kreditní karty apod. Taktéž pozor na kardiostimulátor.

Vaše panenka není hračka a není určena pro malé děti na hraní. Třeba z důvodu použitého materiálu na vyplnění panenky (skleněné kuličky, gumové granulky, silné magnety, atd.), ale i z důvodu použitých barev a vinylu (nemají potřebné dětské atesty).

I když je reborn panenka velmi podobná malému dítěti, stále je to jen panenka a určitě k její údržbě nejsou určeny kosmetické prostředky pro skutečné novorozence, kojence a batolata. Nedoporučuji proto žádné vlhčené ubrousky, šampony, kondicionéry, krémy, pudry, oleje, parfémy...

Malé nehody se mohou stát, v tom případě mě kontaktujte, budu se snažit pomoci!

Hodně radosti z Vaší panenky…


Kontakt

Dagmar Němcová
Platanová 933
252 42 Jesenice
+420721325497