ŽIVÝ VSTUP ČT - reportáž o výstavě rebornů v Žatci

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/291709-obrazem-panenky-jako-zive/

ČLÁNEK Nedoklubka

15.6.2014 Kašpárkohraní na Letné 

15. 6. 2014 se na Letné v Praze konal velký rodinný festival Kašpárkohraní. Pořadatelé této úžasné akce oslovili naši rodičovskou organizaci a nabídli prostor pro prezentaci, což jsme nemohli odmítnout. Na akci jsme prezentovali naše aktivity, návštěvníci mohli shlédnout naši úspěšnou výstavu s názvem Dítě nedonošené NEROVNÁ se postižené, mohli se také osobně zapojit do projektu Mámy pro mámy, kdy vyrobili dárek a připojili osobní vzkaz pro maminku, která právě má své dítko v jednom z pražských perinatologických center. Dále nám rodiče přispívali látkovými plínkami a tím nejmenším oblečením, kterým zásobíme vybraná centra. Ovšem největší úspěch měla panenka REBORN zapůjčená zdarma velmi ochotnou paní Němcovou www.mymimi.cz. Panenka svou velikostí a váhou představovala  miminko narozené ve 32. týdnu s porodní váhou cca 1500 gramů. Návštěvníci nevěřili vlastním očím a mysleli si, že v inkubátoru, který nám pro tuto akci laskavě zapůjčili z pražské VFN, leží skutečné miminko… Měli jsme celý den co vysvětlovat, ale měli jsme radost, že jsme dokázali i lidem, kterým se narodila miminka v termínu s porodní váhou kolem 3 a více kilogramů, že ne vždy je cesta z porodnice tak snadná…

Akce byla velice úspěšná, vážíme si pomoci našich firemních partnerů za pomoc – společnosti Abbvie, která iniciovala a dlouhodobě podporuje právě projekt Dítě nedonošené nerovná se postižené, jejíž název je zároveň i vzkazem širší veřejnosti! Úroveň české neonatologie je na špičkové úrovni v celosvětovém měřítku! A tisíce rodin, kde se děťátko narodilo předčasně, jsou toho důkazem… Jsou to dny, týdny a měsíce strachu, sebeobviňování a lítosti. Na druhé straně pocit vděčnosti za život svého dítka. Každý rodič předčasně narozeného dítěte dostává životní lekci ještě dříve, než začne výchovné lekce servírovat svému potomkovi. Je to lekce o síle bojovat o svůj vlastní život, o vůli uspět a nevzdat to.  A proto nám všem v Nedoklubku dává naše práce smysl. Naučili jsme se od našich dětí umět prosazovat naše cíle a nevzdávat se… A děkujeme všem, kteří naše konání podporují…

 

POŘAD Víkend - reportáž o reborn panenkách

Připojuji odkaz pro všechny, komu utekla 1. 4. 20014 na Nově v pořadu Víkend reportáž o reborn panenkách. 

http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/vikend/vikend-panenky-ktere-vypadaji-jako-ziva-miminka.html

ČLÁNEK v časopisu Žena a život

Dne 18. 12. 2013 vyšlo číslo, kde se o nás a rebornících také píše. Připojuji odkaz na necelý článek z internetu. Více najdete v tištěné formě časopisu.

http://www.jenprozeny.cz/blogy/zena-zivot/37566-reborn-panenky-konicek-zavislost

ČLÁNEK na Slečna.info

Docela dlouhý článek o mé práci najdete také tady:

http://slecna.info/tvuj-svet/vitej-ve-svete-rebornovych-panenek/

ČLÁNEK v týdeníku Instinkt

V čísle 48/IX týdeníku Instinkt z 2. 12. 2010 vyšel článek o zvláštních a netypických dárečcích pod stromeček. Jedním z takových typů byly zmíněny i reborn panenky. Měla jsem možnost s paní redaktorkou osobně mluvit a přispět svým komentářem a fotkami do tohoto časopisu. Článek má sice "šílený" název, ale na to už jsme si my, co máme rády reborn panenky, zvykly.

REPORTÁŽ na TV Markíza

Dne 23. 9. 2010 uvedla televize Markíza ve svém pořadu Reflex krátkou reportáž o reborn panenkách a jejich výrobě. Natáčelo se přímo u nás doma a jak se paní redaktorce Kováčové dokument povedl, můžete posoudit sami. Já jí za její snahu a milé jednání velmi děkuji. Byla to pro mě zajímavá zkušenost, na kterou budu velmi dlouho vzpomínat. Sama za sebe si myslím, že to bylo podáno všechno pravdivě a bez předsudků.

ČLÁNEK v týdeníku Reflex

Dne 26. srpna 2010 vyšel v týdeníku Reflex článek o rebornu. Paní redaktorka mi nejdříve zavolala a říkala, že by se se mnou osobně velmi ráda sešla a žádala mě o rozhovor o mé práci přímo u mě doma, o povídání o reborn panenkách, a o to, zda bych jí vše osobně neukázala, poněvadž prý nerada píše o něčem, co na vlasní oči neviděla... Z našeho povídání jsem měla vcelku dobrý pocit a "těšila se", až k nám osobně přijede i profesionální pan fotograf, který vše musí perfektně nafotit, protože jí to vše velmi nadchlo a stálo by to za zveřejnění. Mrzí mě, že článek nevyzněl tak, jak jsem si představovala... Ale chápu, že časopis Reflex je o kontrovezních tématech a vše se musí tomu podřídit. Je zde krásně vidět, jak rozdílně se toto téma může pojmout.

ČLÁNEK v týdeníku Plus 7 dní - Slovensko

Upozorňuji všechny, kdo se zajímají o reborn panenky a moji práci, že dne 19. srpna 2010 vyšel ve slovenském času Plus 7 dní zajímavý a snad i povedený článek o rebornu. S paní redaktorkou jsem dva dny intenzivně pracovala a takto to dopadlo. Posuďte, prosím, sami... (Bohužel i při sebevětší snaze mi nejde naskenovaný článeček umístit v dobré kvalitě, což je mi velmi líto. Mám omezenou velikost fotek na mých stránečkách a s tím nic nedokáži udělat. Pokud budete mít zájem, napište, mohu vám jej poslat přímo do mailu, kde je již velmi dobře čitelný... časopis je možno koupit i ve větších městech na stáncích.)

ČLÁNEK na www.idnes.cz o reborn miminkách

Dne 4.8. vyšel na www.idnes.cz článek o reborn panenkách, na jehož přípravě jsem spolupracovala s paní redaktorkou Barborou Vajsejtlovou tím, že jsem jí poskytla odpovědi k jejím dotazům, některé z mých vyjádření jsou citována i v článku. Také jsem dala k dispozici kompletní obrázkovou fotogalerii k článku, která je tvořena výhradně z mnou vyrobených panenek. Výběr fotek byl na paní redaktorce. Celý článek najdete na tomto odkazu:

http://ona.idnes.cz/novy-trend-v-cesku-umela-miminka-k-nerozeznani-od-zivych-pkv-/deti.asp?c=A100802_170849_deti_jup